Skip to main content

Každý z nás dobře ví, jak důležitá je vyvážená strava a aktivní životní styl. Naše zdraví na něm do značné míry závisí, a proto chodíme do posilovny a snažíme se vybírat výrobky s kvalitním složením. Někdy však nemáme čas vařit každý den a máme výčitky svědomí, že o sebe dostatečně nepečujeme. Ale co kdyby příprava zdravých jídel byla snadná, zábavná a hlavně… rychlá? Přesně takové jsou dietní koktejly, které si můžete připravit jak ve sladké, tak ve slané verzi – stačí jen vhodit oblíbené, dobře vyvážené produkty do mixéru a můžete začít!

Proč je pro vás smoothie dieta vhodná?

Máte stále málo volného času a nemůžete ho věnovat přípravě zdravých jídel na celý den? Tento problém vyřeší smoothie – jednoduše nakrájejte ovoce nebo zeleninu dle vlastního výběru, zalijte vodou, mlékem nebo rostlinným nápojem a můžete začít!

Produkty, které přidáváme do smoothies, jsou nezpracované, což je pro naše zdraví velmi cenné. Syrové ovoce a zelenina v kombinaci s oblíbenými ingrediencemi jsou vynikající alternativou k tepelně upraveným pokrmům.

Rádi svačíte a ne vždy zdravě? Místo čokoládové tyčinky, chipsů nebo pralinek je určitě lepší volbou dietní smoothie, které vám nejen pomůže pečovat o váš pas, ale také vám dodá důležité živiny.

Bezdrátový přenosný mixér, který si můžete vzít kamkoli s sebou, je skvělý pro přípravu koktejlů!

Nápad na zdravé ovocné smoothie

Spojujete si smoothies s letním obdobím, kdy je jejich hlavním účelem přinést osvěžení v horkých dnech? Přesvědčte se, že dietní smoothie poslouží i jako skvělá svačina v zimním období. Představujeme vám skořicovou mňamku, ideální předvánoční smoothie. Budete potřebovat: ½ šálku mandlového mléka, ½ šálku ovesné granoly bez cukru, ½ banánu, 1 lžičku sultánek, 1 lžičku dýňových semínek, ¼ šálku přírodního jogurtu bez tuku a ¼ lžičky skořice. Vhoďte vše do mixéru a vychutnejte si jedinečnou chuť, kterou můžete mít vždy u sebe, ať už jste doma, jdete do práce nebo na procházce.

Leave a Reply