Skip to main content

Jedná se o jednu z nejdůležitějších, ale pro mnohé z nás také nejobtížnějších složek potřebných ke správné rovnováze stravy. Podle současných doporučení by zelenina a ovoce měly tvořit polovinu každého našeho jídla. Zatímco s konzumací ovoce většinou nemáme problém, s konzumací správného množství zeleniny každý den máme často potíže.

Chcete-li změnit svůj pohled na ně a překonat nechuť k jejich konzumaci, sáhněte po zeleninových koktejlech, které snadno připravíte v bezdrátovém mixéru BlendyGo! Jelikož je přenosný, mimořádně kompaktní a dobře padne do ruky, můžete si smoothies připravit kdekoli, což vám jistě usnadní zavedení nových zdravých stravovacích návyků.

Osvědčené nápady na zeleninové koktejly

Už víte, v čem je můžete připravit, ale netušíte, jaké ingredience zkombinovat, aby byly nejen zdravé, ale i chutné? Jsme tu, abychom vám pomohli!

Nejlepším základem zelených nápojů je špenát a kapusta – skutečné vitamínové bomby. Stačí je smíchat s jogurtem, kravským mlékem nebo oblíbeným rostlinným mlékem. Jejich chuť můžete vylepšit přidáním avokáda, banánu, limetkové nebo citronové šťávy nebo mandlí a ořechů. Zajímavou možností pro odvážné může být obohacení nápoje špetkou chilli papričky.

Pro zahnání žízně zvolte zelenou okurku smíchanou s kefírem nebo podmáslím jako základ. Přidejte celer, kopr a petržel a také čerstvé lístky bylinek – koriandr nebo bazalku.

Lahodné kombinace lze vytvořit také z červené řepy nebo rajčat. K červené řepě lze přidat bylinky, zázvor nebo mrkev či ředkvičky. U rajčat se nejlépe osvědčí přidání česneku a několika kapek olivového oleje.

Leave a Reply